Směj se - a jsi všech, plač - a zůstaneš sám.

Tamtamy

28. února 2011 v 18:57 | Miroslav Skála |  Přečteno
"Čelem vzad, poklusem v klus!"

Prorok spočinul svým zrakem na okolosedících a překvapen jejich přítomností se poněkud zarazil. Ale vzápětí našel opět nit svého projevu a vydal se po ní dál:
"My, lid vyvolený, se chceme vydat na onu nelehkou cestu po spirále na druhou stranu, vpřed, až ke kořenům, tam, kde se člověk oddělil od ostatní přírody, a splynout s ní. Věříme, že náš příklad strhne ostatní lidstvo, aby se vydalo s námi na cestu od velkovýroby k malovýrobě, od smogujících továren k čistým manufakturám a stále vpřed až k prvobytně pospolné společnosti!"


Knihu jsem koupila za pětikorunu v naší knihovně a z internetu jsem z lenosti stáhla popis vytvořený jakýmsi Otou. Oto - díky :-)

Terčem satirické sci-fi jsou různé nezodpovědné postoje k ekologickým problémům Země.
Mladý rozhlasový redaktor se při své práci setkává s řadou opatrných, směšných a hloupě uvažujících reprezentantů společenského smýšlení o ekologických problémech. Pomocí UFO se dostane na "rajský" ostrov, kde potká podobnou skupinu Čechů, kteří pod vedením proroka chystají návrat k přírodě pod heslem: Čelem vzad, poklusem klus! Redaktor dospívá k pochopení, že rozpor mezi přírodou a civilizací musí člověk překlenout rovnováhou svého rozumu i citu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama