Směj se - a jsi všech, plač - a zůstaneš sám.

Leden 2016

Olejovky

3. ledna 2016 v 23:34 | Jana |  Tvoření
Tak jsem si k vánocům koupila olejové barvy. Já je původně nechtěla, šla jsem si koupit do papírnictví jenom jednu nějakou neutrální barvu na zatírání podmaleb na sklo. Ale byla tam tam sympatická a šikovná prodavačka, že mě přesvědčila, že bez olejových barev nemůžu dál žít. Slíbila mi, že budu NADŠENÁ.
Tak jsem odešla se sadou barev a úžasným rychleschnoucím ředidlem (které nádherně voní). Dneska jsem koukala na dřevěnou bedničku na ovoce. Nejdřív jsem ji chtěla vyhodit, ale jak jsem ji tak nesla k popelnici, tak mě zaujal ten materiál. Bedničku jsem pracně rozebrala a na ten užší bok jsem se rozhodla NĚCO namalovat. Ale co? Ta díra, co byla na bedničce na držení, ta mě motivovala. Obmalovala jsem ji červenou barvou a vznikla otevřená ústa. A k nim už patřil zděšený vodák, který se patrně spletl v kilometráži a najednou před sebou vidí Čerťáky. A nemá ani helmu ani vestu ani potřebné zkušenosti. No já bych taky tak ječela - i s vestou.

A tohle je lodička pro vodáka. Viděla jsem ji ve Švédsku na řece a moc se mi líbila. Tak jestli ty Čerťáky ten vyděšenej nakonec dal, tak se třeba rád sveze...jestli to teda poplave, když jsem ji tak nějak malbou zdeformovala :)

Další výtvor je zase o Švédsku, zase podle fotky... Vodu musím ještě hodně trénovat.