Směj se - a jsi všech, plač - a zůstaneš sám.

Dunajský Maratón

18. srpna 2016 v 12:11 | Jana |  Voda
Dunajský Maratón 9. ročník 25.júna 2016 , Bratislava - Komárno 100 km
Ľubovoľné malé bezmotorové plavidlo alebo kombinácia: loď - bike. Každý, kto príde do
cieľa v limite, získa diplom a tričko!
Štart: 25.6.2016; 5.00h./východ slnka/ do 7.00h.Karloveská zátoka r.km . 1871
Cieľ: 25.6.16 do 18.00h. Komárno, lodenica pod železnič. mostom r.km . 1771

Miesto konania: Karloveské rameno, Karlova Ves Bratislava
Organizátor: Kanoistický klub Karlova Ves, Bratislava
Web: www.lodenicakkkv.skPo návratu ze Švédska jsem se cítila celkem rozpádlovaná... a tak jsem se nechala ukecat na 100 kilometrů. Jaro, můj maratonový spolujezdec, nás na Slovensko už dlouho lákal. Igy, můj maratonový soupeř, projevil touhu jet se mnou na mořském kajaku. Tak proč ne? Tuším, že Dunaj bude velká řeka a že hezky rychle poteče. Jaro navíc vždycky vypráví, jak to tam prostě nějak odpádlují, že i hospůdky jsou po cestě.Akorát ten start, ten mi přišel nějak brzo - v pět hodin ráno! Váhala jsem, zda je možné stát se přízrakem a na řeku sednout tak dlouhou dobu před desátou dopoledne. Ale riskla jsem to - přízrakem jsem se nestala - ale rozespalá tak chvíli pádlovala.


Startovní pole nebylo moc široké ani tady nebyli sprinteři sportovci, kteří by honili vteřiny. Na přenáškách jsme si vzájemně pomahali, povídali si, Pišta cestou i podával ze své kanoe občerstvení. Hospůdky byly dvě, celkem přívětivé. Cestou jsme měli i možnost shlédnout vystoupení akrobatického letadla.


Parníky jsme potkali, ale nebylo jich mnoho. Dostalo se mi ponaučení, co znamenají ty zelené a červené bóje na vodě, kde probíhá plavební čára a kudy máme jezdit, aby na nás parníky moc nehoukaly.


V cíli proběhlo vyhodnocení, rozdaly se trička, bouchlo se šampaňské. Moc se mi tu líbilo, organizátoři byli fajn, ochotní a všude lítal duch pohody a kamarádství. A tak je to dobře, tak to mám ráda.


Ani už si nepamatuji, jak dlouho jsme to jeli ...ale prý bylo letos nepříznivé počasí, foukalo pořád proti nám. Taky nás zrdžela ta piva a ty letadla..no a tak. Ale Dunaj když teče, tak opravdu teče. Po cestě je taky krapet stojací vody, ale není to nijak strašný. Prost+ě - ujet tady sto kilometrů se dá, aniž by vás to stálo život.

Díky Jarovi - který mě pozval, Igymu - který dřel na zadáku, Janě a Kačce - které nám dělaly motorizovaný doprovod a poskytovaly gastronomické služby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajdejim ajdejim | E-mail | 27. srpna 2018 v 10:04 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama