Směj se - a jsi všech, plač - a zůstaneš sám.

Východočeský maraton 2016

4. října 2016 v 12:16 | Jana |  Voda
3.9.2016
60 km
s Jarem na vltavě - nebo jak se ta velká loď se třema lavičkama jmenovala


Letos jsem tu byla již potřetí. Stejně jako předchozí dva ročníky jsem v průběhu závodu přísahala, že UŽ NIKDY VÍCE! Marně jsem se sama sebe tázala, proč jsem ochotná takovou dřinu vůbec podstoupit? Pádlovala jsem letos opravdu z posledních sil, které mě opustili ještě daleko před Hradcem, který je v půli trasy. V cíli mě z lodi museli tzéměř vytahovat a k autu jsem došla jako ve snách. Ovšem po omytí, převléknutí, po teplém čaji, polívce a guláši jsem si zase začala všímat lidí kolem mne a ti stálo za TO. Úžasná atmosféra, plno lásky k vodě, plno otevřených srdcí... Příští rok jedu zas!!!V pátek začínáme večírkem v Hamršmídce. Oslava narozenin, které byly loni kulaté. Oslava se nějak protáhla a tak jsem si šla lehnout ve dvě ráno. Vstávání v šest nebylo nic moc.


Výklad trati je celkem jednoduchý: nahoře sednete do lodí a pak budete pádlovat po různých řekách pořád dolů, jen poslední dva kilometry zase nahoru. Skočili jsme tedy do lodí a těšili se na start. Někteří se těšili na vodu tak, že se cvakli ještě na klidné vodě - to asi z toho vzrušení.


Já zase zjistila, že jsem momentálně cukrovar a že bych se neměla vůbec hýbat. Tak jsme s Jarem chvíli přemýšleli, jestli vůbec pojedeme. Jaro pro jistotu vystoupil a šel se ptát pořadatelů, jestli jsou ochotni mě někde později lovit.


Gylmča ale na poslední chvíli začala padat a tak si Jaro zase nastoupil a vyrazili jsme za mizejícím startovním polem.


Jaro mi před druhým stupněm zase vystoupil z lodi - alespoň mě mohl vyfotit v momentě, kdy jsem se snažila s téměř neovladatelnou lodí sjet technicky složitý terén.


A to jsou naši zlatí kluci, pořadatelé. Moc díky.


V sobotu byl zase večírek a povídání a dokonce tancování. A taky ohňostroj.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama